
Kao hrana Bliskog Istoka
Na neki način, libanonska kuhinja izgledom i okusom podsjeća na sličnu hranu Bliskog Istoka jer je dio arapske kulinarske kulture. Ova kultura geografski obuhvaća gotovo cijelu južnu obalu Mediteranskog mora. Bliskog Istoka neprestano raste popularnost u zapadnim dijelovima svijeta. Ona postaje zamjena manje zdravoj brzoj hrani, pa tako postoje različiti restorani koji poslužuju različita libanonska i ostala bliskoistočna jela. Osim toga, ti isti restorani nude i recepte za svoja jela, a ako se usudite pripremiti koje od libanonskih jela zimi, dobro će Vam doći svježe zamrznuto povrće.
Libanonska kuhinja siromašna je životinjskim mastima i mesom (osim laganog mesa), dok izuzetno obiluje povrćem, voćem, žitaricama, maslinovim uljem i češnjakom. Maslinovo ulje, češnjak i ostalo povrće apsolutno su neizostavni dio ove kuhinje.
Zajedno s arapskom kulinarskom kulturom, libanonska kuhinja postoji još od biblijskih vremena i doslovno je prohujala kroz povijest.
- Osim libanonskih jela koja su poznata u cijelome svijetu, poput kibbeha, mulukniaha, labneha i baklave,
- libanonska kuhinja nudi široku paletu ukusnih ideja s povrćem, poput libanonske musake. To je jedno od tradicionalnih vegetarijanskih jela – njegovi glavni sastojci su patlidžani, grašak i umak od rajčice. Jasno, ovu ukusnu musaku moguće je poslužiti i kao prilog drugom jelu.